Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020. Od wczoraj dodano 1259 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosjanie skontrolują białoruskich sadowników

Jabłka
  |   Źródło:
Przedstawiciele rosyjskiej służby nadzoru fitosanitarnego Rossielchoznadzor ocenią zdolności produkcyjne białoruskich sadowników do uprawy jabłek i zapoznają się z systemem certyfikacji fitosanitarnej Białorusi.

Rossielchoznadzor odwiedzi Republikę Białorusi, aby ocenić zdolności produkcyjne tamtejszych sadowników do uprawy jabłek, podała agencja informacyjna Kazach Zierno.

Według przedstawicieli rosyjskiej służby nadzoru fitosanitarnego jego funkcjonariusze odwiedzą Republikę Białorusi od 15 do 20 lipca 2019 roku, aby ocenić moce produkcyjne sadowników produkujących jabłka, zapewnić identyfikowalność tych produktów po dostarczeniu ich do Federacji Rosyjskiej, a także zapoznać się z systemem certyfikacji fitosanitarnej jabłek.

Wizyta ta została uzgodniona podczas negocjacji Rossielchoznadzoru z Głównym Państwowym Inspektoratem ds. Nasiennictwa, Kwarantanny i Ochrony Roślin Republiki Białorusi w ramach możliwości zniesienia tymczasowych ograniczeń, jakie Rosja nałożyła na dostawy białoruskich jabłek.

Jak pisał wcześniej EastFruit, 12 kwietnia 2019 roku Rossielchoznadzor nałożył tymczasowe ograniczenia na dostawy jabłek i gruszek z Białorusi. Powodem było to, że owoce i warzywa „o niezidentyfikowanym statusie fitosanitarnym i sfałszowanych świadectwach fitosanitarnych” były wwożone z Białorusi do Rosji. Rossielchoznadzor nie jest zadowolony z licznych przypadków przywozu z Białorusi produktów objętych rosyjskim embargiem. Zakaz będzie obowiązywał „do czasu rozwiązania sytuacji”.

Podobne
2019-06-24 15:14
Rosja przedłużyła embargo na produkty żywnościowe z UE
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret przedłużający embargo na produkty żywnościowe z UE do 31 grudnia 2020 roku. Informację o przedłużeniu kontrsankcji opublikowano na oficjalnym portalu prawnym FR.
czytaj więcej
Pomidory
2019-04-01 13:57
Rosja – wzrośnie limit dla tureckich pomidorów
O półtora raza wzrośnie kwota limitu dla importu pomidorów z Turcji do Federacji Rosyjskiej, informuje portal east-fruit.com powołując się na agencję RIA Nowosti.
czytaj więcej
Rosja – W. Putin mówi o zakończeniu embarga
2019-03-20 18:33
Rosja – W. Putin mówi o zakończeniu embarga
Rosja na każdym kroku chwali się rozwojem swojego rolnictwa i zapowiada, że do 2020 roku będzie ona niemal samowystarczalna pod względem produkcji rolnej. Jednocześnie prezydent Władymir Putin znów mówi o możliwości zakończenia embarga.
czytaj więcej
Jabłka
2019-03-05 21:08
Jabłka – czy przyszły sezon będzie łatwiejszy?
Jeszcze niemało czasu pozostało do końca sezonu bieżącego, ale coraz więcej uwagi sadowników zaprząta sezon kolejny.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.