Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 25 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 2445 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Ukraina – startuje nowy sezon handlowy jabłek

Ukraina – startuje nowy sezon handlowy jabłek

Jabłka
  |   Źródło:
Ukraińskie jabłka ze zbiorów 2019 są już w sprzedaży, pisze portal east-fruit.com, powołując się na centrum informacyjne Info-Shuvar.

Sezon zbiorów jabłek w 2019 roku na Ukrainie można uznać za otwarty. Według Info-Shuvar pierwsze wczesne jabłka od producentów regionu Czerniowce pojawiły się dziś na terenie największego rynku hurtowego w zachodniej Ukrainie – Szuwar we Lwowie.

„Sezon w tym roku rozpoczął się o zwykłej porze, w ubiegłym roku, dzięki przyspieszonemu dojrzewaniu, pierwsze jabłka pojawiły się na rynku 10 dni wcześniej. Ale ceny pierwszego zbioru są prawie takie same jak w zeszłym roku. Producenci spodziewają się, że w tym sezonie sprzedadzą jabłko drożej, biorąc pod uwagę niską wydajność w ukraińskich sadach i niezbyt optymistyczne prognozy dla jabłek w sąsiedniej Polsce ”- mówi Tatiana Getman, kierownik działu analiz centrum informacyjnego Info-Shuvar.

Zgodnie z tradycją sezon jabłkowy został rozpoczęty przez odmianę Early Geneva. Na rynku hurtowym pierwsze partie tego jabłka są oferowane w cenach od 10 do 11 UAH/kg (0,34–0,37 EUR/kg, 1,44-1,59 zł/kg). Rok temu wczesne jabłko kosztowało 9-10 UAH/kg (0,31-0,34 EUR/kg, 1,30 – 1,44 zł.kg po obecnym kursie średnim), a do połowy lipca 2018 roku jego ceny spadły do 5-8 UAH/kg (0 17-0,27 EUR/kg, 0,72-1,15 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.