Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 4434 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Turcja – powódź w mandarynkowych sadach

źródło foto: www.tgrthaber.com.tr
  |   Źródło:
W Turcji, w regionie miejscowości Adana rozpoczął się zbiór mandarynek po tym, jak uprawy tych owoców zostały zalane przez powódź, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.tgrthaber.com.tr.

W Adanie sady cytrusowe zostały zalane po ulewnych deszczach. Gdy woda trochę opadła, rolnicy zaczęli zbierać mandarynki. Rolnicy używali małych łodzi do zbierania swoich produktów. Farmer Halil Simsek powiedział: "Państwo musi dać nam motorowe pompy, w przeciwnym razie woda nie zostanie odprowadzona do kwietnia, a ja mam uszkodzenia na 250 hektarów, co oznacza straty od 250 do 300 tysięcy lir (od 41 do 50 tysięcy euro)".

W Adanie padało przez kilka tygodni, a woda przy tamie w Seyhan osiągnęła alarmująco wysoki poziom. W celu obniżenia poziomu wody otwory zapory zostały otwarte, co spowodowało zalanie wielu pól. Rejon Tabaklar, która znajduje się w dystrykcie Tuzla Adany, miała trudności w zbieraniu mandarynek. Rolnicy podkreślali, że potrzebują pomocy ze strony państwa.

Simsek, właściciel sadu cytrusowego i rolnik, powiedział, że przez ostatnie trzy lata nie byli w stanie uzyskać wysokiej wydajności z powodu powodzi. "Państwo dostarczyło nam 3 moto-pompy, ale to nie wystarczy, potrzebujemy dodatkowych trzech, aby móc poradzić sobie z tą sytuacją."

Podobne
Mandarynki
2019-01-23 13:36
Za dużo mandarynek?
Wygląda na to, że na rynku mandarynek mamy ten sam problem, który widoczny jest w handlu pomarańczami. Podaż tych i tych cytrusów jest stanowczo za wysoka.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-22 13:00
Hiszpania – Murcja to także producent mandarynek
Murcja jest trzecim co do wielkości producentem mandarynek w Hiszpanii, czytamy na portalu www.freshplaza.com, który przytacza informacje miejscowego źródła larazon.es.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-22 11:02
Import mandarynek po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import mandarynek i klementynek w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za trzeci kwartał 2018 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.