Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2045 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Egipt – eksport cytrusów to teraz wyzwanie

Pomarańcze
  |   Źródło:
„Dostarczenie naszych owoców do Chin jest obecnie dość trudne”, mówi dla portalu freshplaza.com egipski handlowiec.

Sezon egipski dla pomarańczy Walencja przebiega nieco wolniej niż zwykle, bez wątpienia ze względu na wyzwania logistyczne. Jednak jeden z eksporterów ma jednak pozytywne zdanie na temat nadchodzących miesięcy, mając nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie w kwietniu i maju.

W Egipcie sezon pomarańczy Walencja już się rozpoczął. Według Mohameda Elkhtiba, menedżera ds. eksportu i importu w firmie Zamel, sezon zaczął się wolniej niż zwykle. „Myślę, że sezon idzie jak dotąd całkiem nieźle. Do tej pory wyeksportowaliśmy około tysiąca ton Walencji i spodziewamy się, że do końca maja wyeksportujemy kolejne 3000 ton. Zaczęliśmy trochę wolniej niż w poprzednich sezonach, ale do tej pory się nie martwię. W tym sezonie widzimy głównie duże rozmiary, 48, 56 i 64.”

Logistyka jest obecnie problemem według Elkhtiba, a ceny wciąż rosną: „Obecnie logistyka jest trudna na całym świecie. Dostarczenie naszych produktów do Chin jest teraz dużym wyzwaniem, a Chiny są naszym głównym rynkiem. Staram się jednak porozumieć ze wszystkimi liniami żeglugowymi, aby uzyskać lepsze ceny i regularnie planowane statki. Mam nadzieję, że problem ten zostanie rozwiązany jak najszybciej, ponieważ ceny produktów rosną na całym świecie. Bardzo chciałbym wysłać więcej do Europy, np. do Belgii lub Chorwacji. A nawet na tak odległy rynek, jak Kanada. Świat będzie się współpracy wszystkich w takim czasie.” podsumowuje.

Podobne
Pomarańcze
2020-03-17 10:00
Pomarańcze – korona wirus wpłynął na popyt, ale…
Skutki epidemii koronawirusa manifestują się również na rynku owoców i warzyw. Jaki jest wpływ jej wpływ na rynek pomarańczy?
czytaj więcej
Pomarańcze
2020-03-10 09:00
A ceny pomarańczy?
Czy sprawdziły się nasze prognozy oczekujące wzrostu cen pomarańczy?
czytaj więcej
Pomarańcze
2020-02-18 08:00
Czy pomarańcze zdrożeją?
Luty to często okres, w którym ceny pomarańczy na polskim rynku hurtowym rosną. Czy tak będzie i w tym roku?
czytaj więcej
Pomarańcze
2020-02-04 07:45
Sezon na pomarańcze trwa
To nie jest najlepszy sezon dla producentów cytrusów z południa Europy. Choć ceny są wysokie, to tylko dlatego, że zbiory owoców są mniejsze.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.