Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2996 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – grad zniszczył owoce

źródło foto: www.freshplaza.com
  |   Źródło:
Burze gradowe spowodowała znaczne szkody w hiszpańskim regionie Walencji, pisze portal www.freshplaza.com.

Burze gradowe odnotowane 29 i 30 kwietnia w rejonach w Ribera Alta i Utiel-Requena w hiszpańskiej prowincji Walencja objęły od 10 000 do 15 000 hektarów, na których są produkowane owoce kaki i owoce cytrusowe. Straty spowodowane przez grad zostały, według La Unió de Llauradors, oszacowane na 2,2 mln euro.

Najbardziej dotknięte gminy to Alzira, Benimuslem, Carcaixent, l'Alcúdia i Rafelguaraf, a także, w znacznie mniejszym stopniu, Benimodo i Guadassuar.

Najbardziej dotkniętymi uprawami owoców cytrusowych są pomarańcze z Walencji, ze stratami wynoszącymi 1,5 mln euro, ponieważ zbiory nie zostały jeszcze przeprowadzone, a owoce na drzewach były już duże.

owoców Jeśli chodzi o produkcję kaki, straty wynoszą 800 tys. euro, ponieważ grad może spowodować, że owoce pospadają z drzew.

Burze również nieznacznie pogorszyły wygląd owoców pestkowych, a także warzyw i awokado uprawianych w wyżej wymienionych rejonach Walencji.

Ostatnia burza, z minionej środy, uderzyła głównie w region Utiel-Requena, niszcząc produkcję w różnym stopniu w gminach Utiel i okolice, Venta del Moro i okolicach, Requena i okolica, Sinarcas i, w mniejszym stopniu, Caudete. La Unió powiedział, że całkowita wartość strat jest nadal szacunkowa i że rzeczywista ich wartość zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Podobne
Owoce cytrusowe
2019-04-25 13:43
Hiszpania – to był trudny sezon cytrusów
Sezon owoców cytrusowych w Hiszpanii szybkimi krokami zbliża się do końca. Zdecydowanie był to sezon, o którym hiszpańscy producenci będą chcieli szybko zapomnieć, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-02-15 18:01
Hiszpania – nie wolno sprzedawać cytrusów poniżej kosztów
W Hiszpanii ci producenci, którzy w realiach kryzysu i nadpodaży sprzedają cytrusy ze stratą, łamią miejscowe prawo, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com, powołującego się na miejscowe źródło larazon.es.
czytaj więcej
Orzechy
2019-02-12 10:00
Gruzja – orzechy i cytrusy w TOP-10 eksportu
W pierwszej dziesiątce produktów rolnych eksportowanych w 2018 roku z Gruzji znalazły się orzechy i owoce cytrusowe, o czym informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.