Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 24 września 2020. Od wczoraj dodano 3972 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Argentyna – problem z krajowym popytem na cytrusy

Owoce cytrusowe
  |   Źródło:
Argentyńscy producenci są zaniepokojeni brakiem krajowego popytu na owoce cytrusowe.

Argentyńscy producenci cytrusów z regionu Litoral obawiają się braku popytu na owoce cytrusowe na rynku krajowym. Ponadto producenci wskazują na fakt, że im płacono prawie 5 USD za kilogram pomarańczy, podczas gdy owoce te sprzedawane są w supermarketach przy minimalnej cenie 35 USD.

Według Nicolasa Carlino, producenta cytrusów z Monte Caseros (prowincja Corrientes) i sekretarza spółdzielni San Francisco, „bardzo trudno będzie konkurować za granicą, jeśli nie będziemy mieli jasnych zasad dla regionalnych gospodarek do planowania produkcji i działań, które dostarczają podstawowych rozwiązań dla rolnictwa cytrusowego, nawet jeśli mamy zerową taryfę, taką jak ta zaproponowana w traktacie podpisanym między Mercosur a Unią Europejską.”

Carlino powiedział, że uprawa pomarańczy, mandarynek i grejpfrutów w Argentynie była ryzykowną działalnością, ponieważ cykl rośliny cytrusowej obejmuje proces od 18 do 24 miesięcy w szkółce i dodatkowe 5 lat oczekiwania na rozpoczęcie produkcji. Ponadto każda roślina cytrusowa osiąga szczyt produktywności po dziesięciu latach.

Umowa Mercosur-UE
Porozumienie Mercosur-UE zmniejszyłoby taryfy na owoce cytrusowe do zera w obu blokach gospodarczych w ciągu czterech do dziesięciu lat. Jednak umowa o wolnym handlu, która wejdzie w życie między 2022 a 2023 rokiem, nadal musi zostać zatwierdzona przez parlamenty państw członkowskich. Obecnie w UE obowiązują taryfy w wysokości 6 procent i 30 procent dla owoców cytrusowych z obszaru Mercosur, w skład którego wchodzi też Argentyna.

Podobne
Owoce cytrusowe
2019-06-27 10:00
RPA – prognoza dla cytrusów
Portal www.fruchtportal.de publikuje prognozę półroczną dla produkcji owoców cytrusowych w RPA, opartą o dane USDA.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-04-25 13:43
Hiszpania – to był trudny sezon cytrusów
Sezon owoców cytrusowych w Hiszpanii szybkimi krokami zbliża się do końca. Zdecydowanie był to sezon, o którym hiszpańscy producenci będą chcieli szybko zapomnieć, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-02-22 11:00
Rosja – wzrost cen cytrusów
Podaż cytrusów wzrosła z powodu czynnika sezonowego obniżenia podaży, a to przełożyło się na ceny, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-02-15 18:01
Hiszpania – nie wolno sprzedawać cytrusów poniżej kosztów
W Hiszpanii ci producenci, którzy w realiach kryzysu i nadpodaży sprzedają cytrusy ze stratą, łamią miejscowe prawo, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com, powołującego się na miejscowe źródło larazon.es.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.