Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – producenci pomarańczy protestują

Pomarańcze
  |   Źródło:
Producenci pomarańczy z hiszpańskiego regionu Walencja protestują i do tego protestu zakładają pomarańczowe kamizelki. Pisze o tym portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło valenciaplaza.com.

Katastrofalna kampania cytrusów, prowadzona obecnie w regionach Castellon i Walencji w Hiszpanii, ponownie zaowocowała protestami producentów. Rolnicy wyszli na ulice w miniony poniedziałek. Organizacja, która nazywała się Platformą Godności Rolników, mówi, że jest to "najgorsza kampania od dziesięcioleci" dla sektora cytrusowego Walencji.

Protesty odbyły się w wielu miejscach w całym regionie, podobnie jak w Alqueries, gdzie zebrało się około 500 osób, według źródeł miejskich; w Vall d'Uixó, gdzie liczba ta wynosiła około 800 osób; w Nules, z podobną liczbą protestujących; lub w Burrianie, gdzie pomarańczowy cmentarz służył jako metafora ilustrująca śmierć tradycyjnej uprawy z tej okolicy.

Przewodniczący Prowincji Federalnej Producentów Rolnych i Ranczerów Castellon (Fepac-Asaja), José Vicente Guinot, wyraził swoją "satysfakcję" z tego wezwania do protestów i chciał podziękować obecnym politykom, którzy uczestniczyli w tych protestach. Jego zdaniem pokazuje to, że społeczeństwo "jest świadome problemu" i wyraziło nadzieję, że "jest to pierwszy krok do rozwiązania problemów dotykających walencki przemysł cytrusowy".

Protesty posłużyły również po raz kolejny do żądania wzajemności w przepisach regulujących dostawy owoców spoza Unii Europejskiej; stosowanie klauzuli ochronnej przeciwko przywozowi południowoafrykańskich pomarańczy lub zastosowanie środków w celu złagodzenia sytuacji w Castellon.

W czasie protestu w Vall d'Uixó przewodniczący rządu regionalnego Walencji, Ximo Puig, wezwał rząd do jak najszybszego dostosowania dyrektywy europejskiej w sprawie łańcucha wartości do ustawodawstwa hiszpańskiego, ponieważ różnica między ceną, jaką otrzymuje producent i tą, którą płaci konsument, jest "niezrozumiała". Puig bronił także potrzeby restrukturyzacji tego sektora i lepszego zrozumienia Europy dla rolnictwa śródziemnomorskiego. "Chcemy wzajemności w kwestiach fitosanitarnych", powiedział prezydent, który powiedział, że Walencja nie zamierzają wymuszać protekcjonizmu i chce eksportować i sprzedawać ", ale chce to robić na równych warunkach".

Podobne
Pomarańcze
2019-01-22 15:37
Ceny pomarańczy pozostają niższe niż rok temu
Ceny pomarańczy na polskim rynku hurtowym pozostają niższe niż rok temu.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-14 13:31
Import pomarańczy po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import pomarańczy do Polski w relacji rok po roku. Analizujemy dane GUS po trzech kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-14 08:00
Drożej za pomarańcze?
Czy ceny pomarańczy na polskim rynku mogą wzrosnąć w najbliższym czasie?
czytaj więcej
Egipt: eksport pomarańczy wciąż rośnie
2018-12-17 12:12
Egipt: eksport pomarańczy wciąż rośnie
Produkcja pomarańczy w Egipcie w sezonie 2018/2019 co powinno przełożyć się na eksport tych owoców. Najwięcej z nich trafi do Federacji Rosyjskiej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.