Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 2230 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Poziomki  »  Nowe rosyjskie cła

Nowe rosyjskie cła

  |   Źródło:
Pod koniec zeszłego roku Rosja została przyjęta do WTO. Jako pierwsi publikujemy cła, jakie po czerwcowej ratyfikacji, będą obowiązywały na owoce i warzywa.

16 grudnia 2011 r. podpisano dwustronne umowy UE-Rosja w ramach pakietu akcesyjnego do WTO (Światowej Organizacji Handlu).  - Rosja była dotąd największą z gospodarek znajdujących się poza systemem Światowej Organizacji Handlu zrzeszającym ponad 150 krajów – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas oficjalnego podpisywania dokumentu Polska-Rosja. - Ambitny pakiet zobowiązań akcesyjnych otworzy rosyjski rynek dla partnerów z UE, zintensyfikuje relacje handlowe Unii i Rosji oraz ich partnerów handlowych, należących do WTO – dodał.

Rosja negocjowała swoje wejście do WTO prawie przez 18 lat. Dłużej nawet od Chin, które prowadziły rozmowy przez lat 15. Dla nich akcesja do WTO stała się przełomem.

Na zmianach ceł rosyjskich skorzystają polskie firmy. Już w grudniu pojawiła się zapowiedź, że jedną trzecią ceł Rosja obniży zaraz po wejściu do WTO. To dotyczy między innymi owoców i warzyw. Jednak np. zaporowe cła na drób utrzyma przez ok. 8 lat.

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie cła będą obowiązywały na ziemniaki, jabłka, gruszki oraz inne owoce i warzywa, śledźcie nasz serwis przez cały kolejny tydzień!

Podobne
Rosja: zmiana cła na gruszki
2012-03-16 12:18
Rosja: zmiana cła na gruszki
Już za kilka miesięcy, dzięki wejściu Rosji do WTO zmaleje cło na gruszki. Zobacz, jak bardzo.
czytaj więcej
Rosja: już za kilka miesięcy nowe cła
2012-03-15 14:40
Rosja: już za kilka miesięcy nowe cła
Pod koniec zeszłego roku Rosja została przyjęta do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Jako pierwsi publikujemy cła, jakie po czerwcowej ratyfikacji umowy, będą obowiązywały na jabłka.
czytaj więcej
Idared na eksport - perspektywy
2012-03-14 10:48
Idared na eksport - perspektywy
Początek piątego miesiąca tegorocznego sezonu przechowalniczego nie przyniósł sadownikom oczekiwanych podwyżek cen jabłek eksportowych, a wręcz przeciwnie.
czytaj więcej
Co z eksportem do Rosji
2012-03-12 18:17
Co z eksportem do Rosji
Jak bardzo sytuacja w polskim warzywnictwie zależy od tego, co dzieje się z eksportem do Rosji (a szerzej na rynki Europy Wschodniej) dobitnie pokazał bieżący sezon.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.