Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3726 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Eksportowy boom owoców jagodowych z Ukrainy

  |   Źródło:
Eksperci przewidują, że w tym roku nastąpi rekordowy poziom eksportu owoców jagodowych.

Wszystko wskazuje na to, że produkcja i eksport jagód z Ukrainy uplasuje się na wysokim poziomie. Eksport jagód z Ukrainy znacznie przewyższa import ze względu na sprzyjające warunki pogodowe dla upraw jagodowych i nasycony rynek krajowy. Dodatkowo, jak donosi  serwis prasowy Pro-Consulting, "większość ukraińskich jagód jest przetwarzana, co jest korzystne dla europejskich importerów .”.

Eksport jabłek i gruszek z Ukrainy wzrósł o 75% w pierwszej połowie tego roku, eksport orzechów o 74%, a mrożonych owoców o 28%. Największymi nabywcami były: Turcja, Francja, Polska, Białoruś, Irak, Włochy, Grecja, Niemcy. UE zapewnia około połowy eksportu. Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku eksport żywności do UE wzrósł o 37% r. Ukraina jest obecnie największym eksporterem żywności w Europie.

Eksperci przewidują, że w tym roku nastąpi rekordowy poziom eksportu owoców jagodowych. Ukraińscy rolnicy będą mogli dalej zwiększać produkcję na rynek Unii Europejskiej, pod warunkiem że nie nastąpi gwałtowny wzrost emigracji, co może doprowadzić do utraty siły roboczej lub wzrostu kosztów pracy. Będzie to również zależeć od warunków pogodowych.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.