Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 25 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 2445 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Truskawki  »  Rosja – Włosi pomogą w uprawie truskawek

Rosja – Włosi pomogą w uprawie truskawek

Truskawki
  |   Źródło:
Rolnicy z obwodu astrachańskiego (RF) wykorzystują włoskie doświadczenia w uprawie truskawek, informuje portal east-fruit.com, powołując się na źródło kazachskie.

W obwodzie astrachańskim (region Federacji Rosyjskiej położony nad Morzem Kaspijskim, na wschodzie graniczy z Kazachstanem - przyp. tłum.) odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Mazzoni (Włochy) w sprawie technologii uprawy truskawek, zakupu materiału do sadzenia i wsparcia agronomicznego.

Według korespondenta Agencji Informacyjnej "Kazach-Zerno" podczas spotkania przedstawiono nowe, obiecujące odmiany i możliwości uprawy roślin w obwodzie astrachańskim.

Oprócz szefów gospodarstw rolnych zajmujących się uprawą truskawek na spotkaniu byli obecni przedstawiciele około 30 podmiotów gospodarczych, w tym agrobiznesu, przedstawicieli służb federalnych itp.

Firma Mazzoni, największy na świecie producent sadzonek truskawek, wyraził zainteresowanie współpracą z rolnikami z Astrachania, a także chęcią konsultacji w sprawie uprawy truskawek w wysokich temperaturach i suchym klimacie w obwodzie astrachańskim.

W ostatnich latach producenci z Astrachania byli szczególnie zainteresowani uprawą truskawek ogrodowych. W ubiegłym roku w czterech gospodarstwach regionu powierzchnia pod uprawę owoców jagodowych wzrosła o 4,2 ha. Materiał do sadzenia został w pełni nabyty w Republice Adygei (autonomiczna jednostka terytorialna w Federacji Rosyjskiej, enklawa otoczona terytorium Kraju Krasnodarskiego – przyp. tłum.).

Podobne
Truskawki
2019-01-21 11:00
Pojawiły się hiszpańskie truskawki
Z dużym opóźnieniem, ale wreszcie na polskim rynku pojawiły się zauważalne ilości truskawek sprowadzanych z Hiszpanii.
czytaj więcej
Truskawki
2019-01-09 10:00
Gdzie są truskawki z Hiszpanii
Wygląda na to, że nie tylko dojdzie do powtórki z ubiegłorocznego przesunięcia kampanii truskawkowej w Hiszpanii, ale opóźnienie w tym sezonie będzie nawet większe. Pisze o tym hiszpański portal branżowy agrodiariohuelva.es.
czytaj więcej
Truskawki
2019-01-02 12:00
Belgia, Holandia – produkcja truskawek przez cały rok?
Połączenie różnych nowoczesnych technologii umożliwia już całoroczną produkcję truskawek w Holandii i Belgii, o czym pisze portal wwwfruit-inform.com, powołując się na holenderski portal branżowy www.gfactueel.nl.
czytaj więcej
Rozpoczął się sezon truskawkowy w Turcji
2018-12-27 12:02
Rozpoczął się sezon truskawkowy w Turcji
W tureckim regionie Koprubasi rozpoczęły się zbiory truskawek deserowych. Jakie kwoty otrzymują tamtejsi producenci za owoce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.