Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – startuje sezon truskawek

Truskawki
  |   Źródło:
W drugiej dekadzie kwietnia na Ukrainie zaczął się sezon truskawek. Na razie trwa zbiór owoców uprawianych w szklarniach, informuje portal east-fruit.com.

Pierwsze, na razie małe, ilości truskawek z ukraińskich szklarni zaczęły pojawiać się w tym tygodniu na tamtejszym rynku, a ceny tych produktów są na dość wysokim poziomie, do 300 UAH/kg (11,21 USD/kg, 42,39 zł/kg).

Do tej pory tylko pojedyncze gospodarstwa z centralnych regionów Ukrainy zaczęły zbierać truskawki, a obecnie owoce te na rynku ukraińskim są reprezentowane w niewielkich ilościach, ponieważ pierwsze partie są zazwyczaj bardzo małe. Według producentów w nadchodzących dniach nie należy oczekiwać znacznego wzrostu podaży, ponieważ niekorzystne warunki pogodowe spowolniły wegetację.

Bardziej masowo truskawki lokalne powinny się pojawić na rynku z ukraińskim, za około 10 - 15 dni, ale znowu, tylko pod warunkiem, że pogoda okaże się sprzyjająca. Jeśli aura nie będzie sprzyjała wegetacji, to wzrost podaży truskawek może się znacząco przeciągnąć w czasie.

Na razie na rynku ukraińskim dominują truskawki importowane. Według operatorów rynku cieszą się one dużym popytem ze strony konsumentów, a ceny tych produktów są w stałym trendzie zniżkowym z powodu rosnącej podaży tych owoców. Jednak cechy smakowe importowanych truskawek są w większości przypadków gorsze od lokalnych, ponieważ dla odmian przeznaczonych do importu priorytetem pozostaje możliwość transportu i utrzymaniu jakości owoców przez dłuższy czas. Obecnie, jak donosi info.shuvar.com średnia cena truskawek na ukraińskich lokalnych rynkach hurtowych wynosi 80 – 90 UAH/kg (2,99 – 3,36 USD/kg, 11,30 – 12,71 zł/kg), podczas gdy w zeszłym tygodniu produkt ten był oferowany o 11 procent drożej.

Przypominamy, że bardziej szczegółowe informacje na temat perspektyw sezonu truskawek i innych jagód na Ukrainie zostaną przedstawione na dziesiątej międzynarodowej konferencji „Owoce jagodowe Ukrainy-2019: zamrażanie i świeży rynek”, która odbędzie się 21-22 maja w Kijowie.

Podobne
Truskawki
2019-04-16 09:00
Rynek truskawek – 15. tydz. br.
Ceny truskawek rosły w Rosji i Polsce, czytamy w cotygodniowym raporcie portalu east-fruit.com na temat rynku truskawek w regionie regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-15 16:38
Truskawki – cena odbiła w górę
Tanio już było, teraz przyszedł czas ponownego wzrostu cen importowanych truskawek.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-12 20:14
Polskie truskawki już na rynku?
Z roku na rok pojawiają się coraz wcześniej – polskie truskawki, na razie te szklarniowe. Pytanie czy to na pewno polski produkt?
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-09 13:00
Rynek truskawek się rozszerza
Rynek truskawki świeżej w coraz większym stopniu się globalizuje. A to oznacza wzrost konkurencji, również dla polskich producentów tych owoców.
czytaj więcej
Truskawki
2019-04-09 10:00
Niskie ceny truskawek
Sezon owoców jagodowych rozpoczął się od katastrofalnie niskich cen truskawek, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.