Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 2 lipca 2020. Od wczoraj dodano 4867 ceny w 34 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Równe dopłaty dopiero w 2020?

Równe dopłaty dopiero w 2020?
  |   Źródło:
Komisja Europejska przedstawi dziś projekt reformy unijnej Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku. Bruksela, zgodnie z przewidywaniami, ma zaproponować zmniejszenie różnic w dopłatach rolników w krajach członkowskich, ale niewielkie. Dopiero w 2020 roku mogłoby nastąpić pełne zrównanie dotacji - tak wynika z dokumentu, który widziało Polskie Radio.

Komisja Europejska nie zdecydowała się na rewolucyjne zmiany. Jej projekt reformy Wspólnej Polityki Rolnej mówi o stopniowym, ale wolnym zrównaniu dopłat dla rolników do średniej unijnej, która w 2013 roku wyniesie 271 euro. Najszybciej będą rosły dotacje w krajach bałtyckich, które obecnie otrzymują najmniej, bo niecałe 100 euro, największe redukcje będą między innymi w Belgii, czy Holandii.
 

Słowa kluczowe: dopłaty bezpośrednie

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.