Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3380 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Włochy – bezprecedensowy spadek produkcji gruszek

Gruszki
  |   Źródło:
W tym roku zbiory gruszek we Włoszech znalazły się na bezprecedensowo niskim poziomie.

Włoska organizacja Organizzazione Interprofesionale Pera przeprowadziła pierwszą ocenę kampanii włoskiej gruszki w 2019 roku i zgłosiła niespotykany spadek produkcji tego owocu.

Deficyt produkcji był już widoczny w pierwszych szacunkach na początku lipca, ponieważ produkcja krajowa została wówczas obliczona na 511 tys. ton z powodu złej pogody i problemów z zapylaniem.

Obecnie oszacowano produkcję gruszek we Włoszech na około 365 tys. ton w porównaniu z 730 tys. ton w roku 2018 i 934 tys. ton w 2011 roku. W regionie Emilii-Romanii produkcję oszacowano na około 243 tys. ton w porównaniu z 357 tys. ton oszacowanymi na początku lipca.

„Ta różnica między wczesnymi szacunkami a danymi dostępnymi obecnie wynika z poważnych problemów spowodowanych przez pluskwiaka Halyomorpha halys i alternarię, których nie można było przewidzieć trzy miesiące temu”, wyjaśnia prezes OI Pera, Gianni Amidei.

„Te dwa czynniki doprowadziły do ​​zmniejszenia ilości, a także wpłynęły na wielkość produkcji nadającej się do wprowadzenia na rynek w stanie świeżym. W porównaniu do normalnego roku, w którym prawie 70 procent gruszek może być wprowadzonych do obrotu w stanie świeżym, mówimy teraz o 55 procentach”.

„Sytuacja ta niestety spowoduje problemy dla wielu firm. Musimy im pomóc finansowo w ratowaniu tak ważnego sektora, ale musimy też skoncentrować się na badaniach, aby znaleźć rozwiązanie tej sytuacji”.

„Jako organizacja międzybranżowa głęboko wierzymy w badania i będziemy promować i koordynować kilka wiodących projektów badawczych wraz z CRPV, aby w pełni wykorzystać fundusze udostępnione przez region Emilia-Romania w ramach regionalnych planów rozwoju”.

Podobne
2019-09-19 15:40
Bronisze: wysokie ceny jabłek. Stabilna podaż i cena gruszek
Utrzymują się wysokie ceny jabłek. Prym wiodą odmiany letnie – powoli już się kończą i kosztują nawet 3,5 zł/kg. Oferowane jest już większość odmian zimowych w trochę niższych cenach 2-2,66 zł/kg - informuje rynek hurtowy w Broniszach.
czytaj więcej
Gruszki
2019-09-18 15:08
Import gruszek po II kw. 2019 r.
Mniejszy import gruszek do Polski w ujęciu rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwsze dwa kwartały 2019 roku.
czytaj więcej
Gruszki
2019-09-17 19:42
Eksport gruszek po II kw. 2019 r.
Wyraźny wzrost eksportu gruszek z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS z pierwszego półrocza 2019 r.
czytaj więcej
Gruszki
2019-09-05 19:35
Jest zainteresowanie gruszkami
To dopiero początki sezonu handlu krajowymi gruszkami, ale już teraz widać znaczące zainteresowanie hurtowników.
czytaj więcej
Jabłka
2019-09-05 10:00
Ukraina – zakaz dostaw jabłek, gruszek i pomidorów do UE
Zakaz dostawy jabłek, gruszek i pomidorów z Ukrainy do Unii Europejskiej wszedł w życie 1 września. Jednak problem dotyczy też wielu innych krajów.
czytaj więcej
Spodziewany niski poziom produkcji gruszki we Włoszech w najbliższych 10 latach
2019-08-30 00:00
Spodziewany niski poziom produkcji gruszki we Włoszech w najbliższych 10 latach
Kampania gruszkowa na ważnych obszarach uprawy we Włoszech rozpoczęła się kilka tygodni temu od zbiorów pierwszych wczesnych odmian Santa Maria i Carmen. Wkrótce pierwszy włoski Abate Fetel pojawi się na rynku niemieckim.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.