Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

13 preferencyjnych linii kredytowych dla rolników

2009-04-09 00:00

Powodzeniem zakończyły się uzgodnienia resortu rolnictwa, ARiMR oraz bankowców, dotyczące kredytów preferencyjnych dla rolnictwa. Podczas konferencji, która odbyła się 6 kwietnia b.r. minister Marek Sawicki poinformował o uruchomieniu trzynastu preferencyjnych linii kredytowych z minimalnym oprocentowaniem w skali roku wynoszącym 2 proc.


W konferencji uczestniczyli prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej, prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych Jerzy Różyński oraz przedstawiciele banków uczestniczących w obsłudze kredytów preferencyjnych oraz związków, organizacji i samorządu rolniczego.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów Agencja będzie prowadziła 13 linii kredytowych. Minimalne oprocentowanie dla nowo udzielanych kredytów płacone przez kredytobiorcę wynosi 2 proc. w skali roku. Okres kredytowania zależny jest od linii kredytowej i wynosi od 8 lat do 20 lat, w tym karencja w spłacie kredytu może wynosić od 2 do 3 lat.

Przeczytaj więcej na ten temat w Wiadomościach Rolniczych Polska

Źródło: www.wrp.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem