Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Analiza cen fresh-market.pl (18–24.01.2010)

2010-01-25 00:00

W analizowanym okresie stabilne pozostawały ceny skupu jabłek przemysłowych. W skupach było to 0,15 zł/kg, w zakładach 0,18 – 0,19 zł/kg. Skala skupu jest minimalna, na przemysł wędrują jabłka będące odpadem z przechowalni lub chłodni. Powoli rośnie eksport jabłek na wschód.

Za czerwone odmiany kalibru 70+, w opakowaniu płacono 0,80 – 0,90 zł/kg, Idared był w cenie 0,80 – 0,85 zł/kg. Cena Ligola przekroczyła 1 zł/kg. Za Goldena płacono 1,30 – 1,40 zł/kg, a za Mutsu 1,50 zł/kg.

Utrzymujące się wysokie mrozy utrudniają handel świeżymi warzywami, co znajduje odzwierciedlenie w rosnących cenach. Eksport warzyw na wschód również wzrósł.

Lepiej sprzedaje się kapusta pekińska, lokalnie w centrum kraju jej ceny (z kartonem) przekroczyły 1,40 zł/kg. Jednak na rynek trafia obecnie bardzo dużo kapusty pekińskiej z przechowalni, co stabilizuje ceny na poziomie 1,10 – 1,30 zł/kg. Dobrze widać to np. w Małopolsce, w skupach ceny pozostają na poziomie 0,65 zł/kg (kapusty bez opakowania, niesortowane). W trendzie wzrostowym pozostają ceny kapusty czerwonej i białej.

Na rynku widać niską podaż dobrej jakości ziemniaków (na koniec tygodnia płacono za nie 0,70 – 0,80 zł/kg).

Droga pozostaje krajowa myta marchew, jej ceny sięgają do 1,10 zł/kg.

Wciąż trwa „cebulowe szaleństwo”. Na koniec minionego tygodnia, ceny cebuli doszły do poziomu 1,30 zł/kg. Jednak można oczekiwać, że w lutym zacznie do nas trafiać więcej tańszej cebuli z Holandii, co może obniżyć ceny na naszym rynku.

W analizowanym okresie spadały ceny importowanych pomidorów. Za karton 6 kg, pomidorów wielkości G (BB) płacono 35 – 36 zł.

Stabilne pozostawały ceny importowanych ogórków, sałat, porów i brokułów.

Stabilne pozostawały również ceny importowanych owoców.

Źródło: fresh-market.pl (ms)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem