Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Analiza cen fresh-market.pl HURT (07–13.07.08)

2008-07-11 00:00

Ceny skupu porzeczki czarnej w drugim tygodniu lipca praktycznie nie zmieniły się, a nawet, w niektórych regionach kraju spadły. Miniony tydzień zakończył się cenami na poziomie 1,80 - 2,00 zł/kg, choć w tygodniu pojawiły się oferty około 2,40 zł/kg.

W minionym tygodniu zaczął się skup wiśni, na rynku pojawiają się pierwsze, wczesne odmiany. Ceny skupu kształtowały się, w zależności od regionu i dnia transakcji od 0,60 zł/kg do 1,20 zł/kg. Na koniec tygodnia ceny pozostawały na poziomie 0,80 - 1,00 zł/kg wiśni i raczej nic nie zapowiada ich wzrostu. Większych ilości wiśni spodziewać się można w tym tygodniu, kiedy na rynek zaczną trafiać wiśnie odmiany Łutówka i wtedy też sytuacja cenowa powinna stać się bardziej klarowna.

W drugim tygodniu lipca taniało wiele warzyw, poniżej przedstawiamy zmiany cenowe ważniejszych z nich.

Przez cały miniony tydzień taniały kalafiory. W poniedziałek średnia cena tych warzyw wynosiła w hurcie 1,15 zł/szt., natomiast na koniec tygodnia cena była mniejsza o 10 gr na sztuce tj. 1,05 zł.

Cena buraków na średnim poziomie 1 zł/kg, jaka była na początku drugiego lipcowego tygodnia, nie utrzymała się zbyt długo. W czwartek cena ta spadła do przeciętnej 0,88 zł/kg i na takim poziomie zakończyła tydzień. Widać więc, że obawy, iż buraka może być zbyt mało aby w pełni zaspokoić popyt okazały się nieuzasadnione.

Po kilkudniowej stabilizacji na średnim poziomie 0,55 zł/kg, od czwartku cena młodej kapusty ponownie uległa obniżeniu do średniego poziomu 0,48 zł/kg. W niektórych regionach kraju pojawiły się oferty sprzedaży kapusty po 0,25 zł/kg, czyli w cenie niższej niż ta sprzed czwartego lipca, kiedy to najtaniej można było kupić młodą kapustę w cenie 0,30 zł/kg.

Aż do początku minionego tygodnia utrzymywała się stosunkowo wysoka cena fasolki szparagowej (w poniedziałek, 7 lipca było to średnio 4,75 zł/kg). Kolejne dni, wraz ze wzrostem podaży fasolki na rynku, przyniosły obniżenie ceny o około 37 proc., do średniego poziomu 3 zł/kg.

Do 9 lipca ceny młodej marchwi utrzymywały się na poziomie 1,60 - 1,70 zł/kg, po czym cena marchwi zaczęła spadać, by zakończyć tydzień na średnim poziomie 1,35 zł/kg.

W przypadku pomidorów można było zaobserwować, że ceny tych warzyw przez większą część tygodnia minimalnie rosły (do średniego poziomu 2,68 zł/kg dla pomidorów wielkości B i 2,90 zł/kg dla pomidorów BB), by pod koniec tygodnia spaść o 20-30 gr na kilogramie. Piątkowe ceny pomidorów wielkości B to przeciętnie 2,45 zł/kg, a pomidorów BB 2,60 zł/kg.

Źródło: fresh-market.pl (ms)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem