Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Analiza cen fresh-market.pl HURT

2008-05-16 00:00

W ostatnim tygodniu rosła cena polskich pomidorów szklarniowych, a produkcja nie nadążała za zapotrzebowaniem. 16 maja nastąpił gwałtowny spadek ceny, spodziewane są dalsze spadki cen.
Duża podaż młodej kapusty i pekinki zaspokajają zapotrzebowanie.

Brakuje na rynku marchwi. Firmy handlowe posiłkują się importem marchwi z poprzedniego sezonu (jest po ok. 2 zł / kg) i młodej z Anglii i Włoch (w workach foliowych, szczotkowana po 2 – 2,20 zł/kg ). Na rynku jest też młoda marchew polska w pęczkach.

Na rynkach brakuje też polskiej cebuli, a ta importowana często odpowiada ledwo klasie II i jest porażona bakteriozą. Taka cebula nie nadaje się do dalszej wysyłki i do dłuższego handlu. Na szczęście, jest już młoda cebula ze szczypiorem i sklepy częściowo mogą zaspokoić zapotrzebowanie na to warzywo.

W handlu brakuje buraków ćwikłowych odpowiedniej jakości. Jest botwina z całkiem dużym młodym buraczkiem, w hurcie po 1,20 – 1,50 zł za pęczek.

Kupując polskiego pora należy zwrócić uwagę na to, czy nie wypuścił pędu kwiatowego. W ofercie znajduje się por importowany po 2,90 – 3,50 zł netto / kg.

Pod koniec tygodnia zdrożały jabłka Idared. Wynika to z zainteresowania tym jabłkiem kupców z Mołdawii.

Pojawiła się polska truskawka spod folii w okolicy Zakroczymia, ale są to bardzo małe ilości. Producenci narzekają na brak pracowników i nie wiadomo, czy będzie miał kto zbierać truskawki.

Źródło: fresh-market.pl (ksz)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem