Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Analiza cen fresh-market.pl HURT

2008-03-26 00:00

W minionym okresie znacznie wzrosły ceny kapusty białej, nawet do 0,95 zł netto za kg. Cena rośnie i zmienia się nawet kilka razy dziennie. Niektórzy producenci przetrzymują towar, liczą na wzrost powyżej 1 zł/kg do 1,20 zł/kg.

Cena kapusty pekińskiej w kartonie wzrosła do poziomu 2,30 zł / kg. Oczekiwania producentów są jeszcze wyższe, nawet 2,40 zł za kg.

Ceny cebuli są zróżnicowane i zależą od kupowanej ilości. Obecnie można ją kupić po 0,50 zł / kg do 0,55 zl / kg. Zainteresowanie cebulą jest umiarkowane.

Ceny świeżego pora wzrosły nawet do 3 zł netto za kg w kartonie. Cena pora polskiego jest o 30 groszy niższa, ale ilość towaru jest ograniczona. Cena buraka ćwikłowego mytego wzrosła do średniej 0,56 zł netto za kg. Wzrost jest wynikiem zainteresowania kupujących.

Po świętach spadła cena marchwi mytej pochodzenia polskiego. Cena marchwi importowanej i szczotkowanej utrzymuje się na poziomie 1 - 1,10 zł /kg.

Ceny warzyw rosną jak zawsze o tej porze. Wszyscy, którzy mają chłodnie są w stanie zagwarantować towar dobrej jakości do czasu nowalijek.

Źródło: fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem