Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

BCC: Ostra krytyka polityki rolnej

2008-12-01 00:00

Przedsiębiorcy z Business Center Club ostro krytykują politykę rolną kolejnych rządów, a właściwie jej brak. Chcą też aby zasady funkcjonowania KRUS-u zbadał Trybunał Konstytucyjny - pisze Witold Katner w informacjach rolniczych TVP.pl.


Zdaniem przedsiębiorców rolnicy zarabiają więcej niż mieszkańcy miast, natomiast organizacje rolnicze mówią o danych wziętych z kosmosu, kompletnych bzdurach i ... potrzebie niszczenia.

A wszystko zaczęło się bardzo spokojnie w poniedziałek na spotkaniu z Business Center Club Potem już nie było tak miło. Padały zarzuty bardzo ciężkiego kalibru. Najpierw na temat KRUS-u. Zdaniem BCC system rolniczych ubezpieczeń łamię konstytucyjną zasadę równego traktowania obywateli przez państwo. Rolnicze składki są bowiem w większości płacone z budżetu. W 2009 roku będzie to kosztować podatników 17 miliardów złotych.

Marek Goliszewski, Business Centre Club: nadchodzą lata chude, żeby nie powiedzieć bardzo chude. Potrzebne są pieniądze przedsiębiorstwom, potrzebne są pieniądze państwu i rozrzutnictwo, jakim jest w tej chwili KRUS - tolerować dalej nie można.

Przeczytaj więcej na ten temat w informacjach rolniczych TVP.pl

Źródło: TVP.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem