Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Brak pieniędzy na rozwój rynków hurtowych

2011-06-14 00:00
Problemem rynków hurtowych jest brak wystarczających środków finansowych pozwalających na rozbudowę infrastruktury podstawowej i wspomagającej działania marketingowe, dystrybucyjne i promocyjne - wynika z raportu o stanie, miejscu w dystrybucji żywności i głównych czynnikach rozwoju rynków hurtowych w Polsce. - informuje portalspozywczy.pl
 
Zarządzający rynkami hurtowymi zdają sobie sprawę, że inwestycje umożliwiłyby utrzymanie dotychczasowych i pozyskiwanie nowych operatorów rynku.

Obecnie działalność rynków hurtowych nie jest wspomagana ze środków budżetu Państwa. Zasileniem kapitałowym rynków hurtowych mogłoby być umożliwienie dostępu do wsparcia z funduszy unijnych. Nie jest to jednak możliwe w sytuacji braku przepisów prawnych pozwalających na wydzielenie rynków hurtowych, jako odrębnego sektora uwzględnionego w systemie klasyfikacji PKD.

Bez dodatkowego zasilania finansowego nie jest jednak możliwe wykorzystanie głównych atutów rynków hurtowych, tj. miejsca bezpośredniego kontaktu odbiorców i dostawców oraz ważnego miejsca zbytu dla producentów dysponujących relatywnie niewielką podażą produktów rolnych i spożywczych.

Źródło: portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem