Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Ceny spadają ale wciąż drogo

2010-06-14 00:00
Zawirowania powodziowe mamy wreszcie za sobą. Na bazarze przy ulicy Batorego w Busku-Zdroju panuje piękna, słoneczna pogoda, a o tym, że nadchodzi lato świadczą też... pierwsze ziemniaki z krajowych upraw. – informuje Echo Dnia: Ponidzia
Minęły czasy kartofli importowanych z Hiszpanii, Grecji, Izraela. Okazałe stoisko z polskimi ziemniakami ma na bazarze Alina Jewiarz. Króluje odmiana Lord. - Jest bardzo smaczna, chętnie kupowana przez klientów. To ziemniaki z własnej uprawy. Sadzimy je nieco wyżej, nie zostały więc zalane przez powódź - mówi pani Alina, która sprzedaje Lordy po 3 złote (mniejsze - po 2 złote) za kilogram.

Młoda kapusta kosztuje 2,50-3 zł, kalafiory - 3-4 zł, sałata - 2 zł za główkę. Zieleninę kupimy po złotówce, rzodkiewkę po 1,50 zł za pęczek. Pomidory sprzedawano po 6-7 zł, ogórki po 4-5 zł/kg. Pierwsze czereśnie kosztują 4 zł/kg. Ostro staniały truskawki: do 4-5 zł/kg (8-10 zł za łubiankę). Stare ziemniaki dostaniemy po 1-1,30 zł, buraki ćwikłowe po 1,50 zł, marchew po 2,50 zł, cebulę po 3 zł, pietruszkę po 6 zł/kg. Młoda marchew kosztuje 3 zł, młoda cebula - 4 zł za kg. Jabłka kupujemy po 1-2 zł , fasolę po 5-6 zł, pieczarki po 6 zł/kg. Banany dostaniemy po 3-4 zł, cytryny po 4 zł, mandarynki po 5-6 zł, winogrona po 8-10 zł/kg.

Słońce i upały zawitały także na najpopularniejszą w regionie kazimierskim giełdę hurtową w Skalbmierzu. Stare ziemniaki dostaniemy tu po 70-75 gr, buraki ćwikłowe po 35-40 gr, marchew po 40-45 gr, pasternak po 1,40-1,60 zł, cebulę po 1,50-1,80 zł. selery po 2-2,50 zł, a pietruszkę po 4,50 zł za kg. Biała kapusta kosztuje w hurcie 10 gr/kg, pory - 6 zł za wiązkę. Orzechy włoskie sprzedawano po 1-1,50 zł, czosnek po 11-12 zł/kg.

Kilka słonecznych dni wystarczyło, aby czerwcowy rarytas - truskawki - wysypały. Na wtorkowym jarmarku w Pińczowie pojawiło się mnóstwo sprzedawców tych owoców, których cena spada w zawrotnym tempie i we wtorek wynosiła około 5 złotych za kilogram. - Polecam truskawki z mojej plantacji, bo mają Certyfikat Zgodności Ekogwarancji PTRE. Lepszej rekomendacji towaru już nie ma - mówił Stefan Badura z Kokota w gminie Kije. Spadają ceny nowalijek i warzyw uprawianych pod folią lub w szklarniach. We wtorek cena ogórków nie przekraczała 3 złotych, a pomidorów - 4 złotych. Pęczek rzodkiewki można było kupić za złotówkę, główkę sałaty za 2 złote, pęczek cebulki -1,5 złotego, buraczków na botwinkę - 1,5 złotego, a koperku - złotówkę. Główkę młodej kapusty można było kupić w cenie od 2 do 3 złotych.

Źródło: za Echo Dnia: Ponidzia

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem