Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Dni Papryki w Potworowie

2010-07-28 00:00
Krystyna Giżowska, Kabaret Neo-Nówka - to gwiazdy tegorocznych Powiatowych Dni Papryki w Potworowie, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Z uprawy papryki utrzymuje się w regionie radomskim setki gospodarstw. W gminie Potworów- rekordzistce upraw papryki - niemal 85 procent gospodarstw. - informuje Echo Dnia: Przysucha

Już od lat w Potworowie organizowane są Dni Papryki, a w tym roku przypadną już XVIII dni, tym razem 1 sierpnia. Dzień Papryki rozpocznie się o godzinie 12 uroczystą mszą świętą. Następnie o godzinie 13.30 dzień zostanie oficjalnie rozpoczęty. Jak co roku nie zabraknie uprawiających papryki. Na placu i boisku obok szkoły w Potworowie zaprezentują się rolnicy uprawiający warzywo. Przyjadą producenci nawozów sztucznych, środków ochrony roślin, przedstawiciele branży ogrodniczej, rolniczej. Na miejscu będzie też można zasięgnąć konsultacji u przedstawicieli Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z radomskiego oddziału. Będą też przedstawiciele Instytutu Warzywnictwa ze Skierniewic.

Po południu ruszą koncerty, festyn, wystawa, konkursy i seminarium dla rolników. Wykłady przedstawicieli Instytutu Warzywnictwa dla rolników odbędą się w sali sportowej w szkole. - Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców gminy i powiatu przysuskiego, na nasze najważniejsze święto - powiedział Marek Klimek, wójt Potworowa.

Tegorocznym organizatorami Dni Papryki są Urząd Gminy w Potworowie, Starostwo Powiatowe w Przysusze, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Patronat sprawuje marszałek Mazowsza Adam Struzik. W czasie obchodów zostanie wyróżnionych 10 właścicieli gospodarstw, hodowców papryki. Na liście laureatów znaleźli się: Roman Morgaś - Dłuska Wola, Tomasz Bocheński - Łojków, Rafał Wójcik - Kozieniec, Stanisław Dyjas - Potworów, Paweł Sowiński - Grabowa, Krzysztof Bocheński - Rdzów, Wojciech Piłat - Wir, Zbigniew Dybczyński - Długie, Witold Pianka - Rdzuchów, Andrzej Milczarski - Grabowska Wola.

Źródło: za Echo Dnia: Przysucha

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem