Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Kampania walki z podróbkami

2007-10-02 10:06

Aż 7 proc. pestycydów dostępnych na polskim rynku, to podróbki. W innych krajach europejskich jest gorzej. Nielegalny obrót środkami np. w Hiszpanii sięga nawet 30 proc. Podobnie jest w Rumunii, Czechach, Holandii, Włoszech czy na Litwie. Stąd inicjatywa polska na europejską kampanię walki z podróbkami. 

Naszą ideę walki z fałszywkami poparło Europejskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, które podobne kampanie prowadzi już w poszczególnych krajach Unii. Polski pomysł polega na skoordynowaniu wszystkich europejskich przedsięwzięć. To ma doprowadzić do zmniejszenia liczby nieuczciwych dostawców pestycydów na europejskim rynku.

W walkę z podróbkami mają zostać zaangażowani funkcjonariusze policji, służby celnej i straży granicznej, którzy będą karać importerów nielegalnych środków. Walkę z nielegalnym obrotem ma też wesprzeć kampania informacyjna wśród polskich rolników. Przedstawiciele branży chcą przekonywać do zaopatrywania się w pestycydy u zaufanych dostawców.

Jak inforumuje redakcja rolna TVP Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa rozpoczęła już wydawanie specjalnych certyfikatów, które mają pomóc rolnikom w znalezieniu pewnych dostawców.


Źródło: fresh-market.pl na podstawie TVP redakcja rolna

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem