Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Niektórzy już dostali

2010-12-10 00:00
Kto ma pierwszeństwo w kolejce, a kto będzie musiał poczekać? Kampania wypłaty dotacji bezpośrednich jak na razie przebiega zgodnie z planem. W pierwszej kolejności pieniądze znajdą się na kontach rolników z terenów popowodziowych. Z ich wydaniem problemów na pewno nie będzie. - informuje Dorota Florczyk z Redakcji Rolnej TVP.pl  

Agencja Restrukturyzacji zapewnia, że zdecydowana większość rolników, którzy ucierpieli w wyniku tegorocznej powodzi ma już pieniądze na kontach. Andrzej Bieńko, dyr. lubelskiego oddziału ARiMR „Wszyscy, którzy złożyli wnioski, ubiegali się o płatności otrzymali pieniądze. Oczywiście może to być też tak jak spotykamy się codziennie z telefonami od rolników że nie wiedzą, czy nie wszyscy wiedzą że już mają pieniążki na swoich kontach”.

Zdecydowana większość rolników powinna otrzymać dopłaty bezpośrednie na kontach najpóźniej do końca roku.

Jolanta Dobiesz ARiMR „Agencja zaplanowała, że w grudniu płatności dostanie ponad milion rolników to jest 75% wszystkich którzy ubiegali się o płatności, a wypłacona kwota stanowić będzie około 9 miliardów złotych”.

¼ rolników musi jednak uzbroić się w cierpliwość.

Jolanta Dobiesz ARiMR „Zawsze jest tak, że są typowani do kontroli na miejscu i ich sprawy wymagają więcej czasu na obsługę, ale także ci rolnicy we wniosku popełnili błędy i nie zostały one do tej pory wyjaśnione”.

Przypominamy, że zgodnie z prawem, na wypłatę dotacji bezpośrednich za 2010 rok Agencja Restrukturyzacji ma czas do końca czerwca przyszłego roku.

Źródło: ww6.tvp.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl 


Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem