Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Opóźnione dotacje

2009-06-26 00:00

Wszyscy przedsiębiorcy dostaną dotacje, pytanie tylko kiedy? Obsługa programu na modernizację zakładów przetwórczych pozostawia wciąż wiele do życzenia. Wnioski złożone w 2008 roku do tej pory są uzupełniane i poprawiane - informuje Redakcja Rolna TVP.

Przyspieszenie wypłaty dotacji miało być lekarstwem na kryzys. Na unijne pieniądze bardzo liczyli przedsiębiorcy zajmujący się przetwórstwem artykułów rolnych. Chodzi o zwrot połowy czy jednej czwartej kosztów poniesionych na modernizację zakładów.

Artur Rytel, właściciel zakładu przetwórczego: w naszym przypadku to były składane wnioski w kwietniu 2008. To były składane trzy wnioski i do dnia dzisiejszego żaden wniosek nie zakończył się podpisaniem umowy.

Wnioski złożone w 2008 roku do tej pory są uzupełniane i poprawiane. Zdaniem Agencji Restrukturyzacji powodów opóźnień jest kilka. Po pierwsze dokumenty są bardzo obszerne, a po za tym wymagają wielu poprawek. Są też przypadki, że ze względów ekonomicznych przedsiębiorcy sami odkładają podpisanie umowy o pół roku. Niektórzy jednak niecierpliwie na to czekają.

Źródło: Redakcja Rolna TVP

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem