Codziennie świeże ceny z punktów skupu w całej Polsce. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Polski sektor borówki amerykańskiej odnotowuje ciągły wzrost

2024-02-27 00:00
Źródło: Freshplaza.com

Polska uprawa borówki amerykańskiej obejmuje ponad 12 000 hektarów, a powierzchnia plantacji rośnie z roku na rok. Krajowa produkcja borówki amerykańskiej osiągnęła 55 000 ton w 2022 r., a prognozy na 2023 r. ustalono na 67 500 ton, co oznacza, że jest to jedyny segment owoców jagodowych odnotowujący wzrost wśród spadków truskawek, malin, porzeczek i agrestu.

Według artykułu na stronie

Więcej. Przejdź do artykułu

Freshplaza.com
Freshplaza.com

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.

FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.

Zobacz więcej: Agrest

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem