Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ananasy – egzotyka na polską kieszeń

2012-03-14 15:23
Źródło: fresh-market.pl (KZ)

Jest to największy producent tych owoców na naszym globie. Kostarykańskie ananasy eksportowane są na cały świat. Wiele z nich trafia na rynek europejski, także do Polski.

Trwający sezon obserwuje się w sieciach handlowych i na targowiskach. Nie ma praktycznie sklepu czy stoiska, na którym w ofercie nie byłyby dostępne owoce tego gatunku i to w bardzo przystępnych cenach. Dawno minęły czasy, kiedy szczytem marzeń polskiego konsumenta były ananasy w puszce. Teraz ananasy w sezonie to owoc jak każdy inny, mimo że tak naprawdę pochodzi z bardzo egzotycznego miejsca.

Ceny ananasów w sieciach handlowych są zróżnicowane i wahają się od około 6,00 do 10,00 zł za sztukę w zależności od kalibru. Niektóre sieci sprzedają ananasy na kilogramy w cenie 4,00 – 5,00 zł/kg co jednak w przeliczeniu na sztukę daje bardzo podobne wartości co sprzedaż jednostkowa.

Na stoiskach targowiskowych ananasy są zdecydowanie droższe. Wynika to z zakupu owoców przez handlarzy w małym hurcie zsumowanego z marżą własną, co finalnie daje dużo wyższą cenę w porównaniu do bezpośredniego odbiorcy jakim są sieci handlowe. A w chwili obecnej w małym hurcie ceny ananasów wahają się od 38,00 do 45,00 zł za owoce w kalibrze 5 i 6.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE