Kenijski eksport awokado do Chin osiągnął 9 mld Sh
Kenijski eksport awokado do Chin osiągnął wartość 9 mld Sh w okresie od marca do maja, pomimo ostrej konkurencji ze strony chilijskich plantatorów. W okresie od marca do maja bieżącego roku Kenia wyeksportowała do Pekinu 7000 ton awokado, ponieważ coraz więcej gospodarstw i pakowalni weszło na lukratywny chiński rynek.
Liczba eksporterów, którzy otrzymali licencję na dostęp do chińskiego rynku od stycznia do chwili obecnej wzrosła do
.

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.
FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.
Zobacz więcej: Awokado