Z naszych danych korzystają instytuty, ministerstwa, sieci handlowe dołacz i Ty!

Kup teraz abonament!

Bieżące ceny bananów w marketach

2012-04-06 12:37
Źródło: fresh-market.pl (KZ)

W 13. tygodniu 2012 roku spadek cen bananów odnotowano w sieciach: Tesco – o 25 proc., Biedronka – o około 24 proc. oraz Carrefour – o około 5 proc. W analizowanym tygodniu banany zdrożały jedynie w sieci Leclerc i to zaledwie o 2 proc. W pozostałych sieciach ceny bananów pozostały bez zmian.

W bieżącym (12.) tygodniu ceny bananów praktycznie nie uległy żadnym zmianom. Jedynie w sieci Biedronka, po czasowej promocji na ten asortyment banany ponownie zdrożały o 29 proc.

W większości analizowanych sieci handlowych w ofercie niezmiennie dominują banany pochodzące z Ekwadoru bądź Kolumbii mniej znanych marek. Jedynie w sieci Lidl cały czas w ofercie dostępne są banany Chiquita, co ciekawe w tej samej cenie co w innych marketach banany ekwadorskie.

Wykres. Ceny sprzedażowe bananów [zł/kg] w sieciach handlowych w 13. i 14. tygodniu 2012 roku.

Zobacz więcej: Banany

Słowa kluczowe: banany, cena bananów, sieci handlowe
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE