Opracowywane ramię robotyczne do zautomatyzowanego usuwania bananów
Australijscy naukowcy badają i rozwijają nową technologię w celu zbudowania zrobotyzowanego ramienia, które zautomatyzuje powtarzalne i intensywne części przetwarzania bananów.
Badania będą prowadzone przez Hort Innovation i kierowane przez Queensland University of Technology (QUT) we współpracy z Future Food Systems, Advanced Robotics for Manufacturing (ARM) Hub
.

Eurofruit to wiodący magazyn dla nabywców i dostawców świeżych produktów w Europie i na Bliskim Wschodzie.
Globalna sieć redaktorów, reporterów i korespondentów magazynu, publikująca dziesięć numerów rocznie, a także codzienne wiadomości online, zapewnia międzynarodowy handel owocami i warzywami informacjami i analizami, obejmującymi innowacje we wszystkich obszarach działalności.
Zobacz więcej: Banany