Zachodniosyryjscy rolnicy zamieniają uprawę pomidorów na bardziej opłacalne banany
Na syryjskim wybrzeżu Morza Śródziemnego uprawa pomidorów spada. Wynika to z wysokich kosztów w porównaniu z innymi uprawami, takimi jak banany. Nadmorska prowincja Tartus, a konkretnie miasto Banias, jest znana jako jeden z najważniejszych obszarów produkcji pomidorów.
Umiarkowana pogoda sprzyja tam rozprzestrzenianiu się szklarni. Jednak ostatnio większość pomidorów

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.
FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.
Zobacz więcej: Banany