Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Coraz więcej cytrusów z Hiszpanii

2010-10-20 00:00
Cytryny i mandarynki importowane do tej pory z krajów Ameryki Południowej zostają powoli wypierane przez cytrusy z Hiszpanii. Mniejsza odległość jaką muszą pokonać te owoce przekłada się na ich cenę.
 
Cytryny importowane z Argentyny i z Chile były wyjątkowo drogie, a ich cena dochodziła czasami do 8,00 zł/kg w hurcie. Znaczny spadek ceny cytryn zanotowano dopiero tuż przed końcem sezonu, gdy na rynku zaczęła pojawiać się konkurencja z Turcji i obecnie z Hiszpanii. Te ostatnie sprzedawane są z powodzeniem od około tygodnia zastępując cytryny południowo-amerykańskie. Aktualna cena hiszpańskich cytryn oscyluje w granicach 4,00 – 4,20 zł/kg w małym hurcie.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku mandarynek. W ostatnim czasie dostępne były najczęściej te importowane z RPA, Chile czy Urugwaju. Długi transport wpływał na wysokość ceny tych owoców. Mandarynki z Hiszpanii nie dość, że są tańsze to jeszcze zróżnicowane cenowo, tak, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Najtańsze mandarynki, w kalibrze 4-5 można kupić już za 35,00 zł za 10 kg opakowanie. Wybredniejsi i szukający lepszego towaru mogą kupić mandarynki bardzo dobre jakościowo, wybarwione, słodkie i soczyste, kaliber 2-3 w cenie 60,00 zł za 10 kg.

Źródło: fresh-market.pl (KZ)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl


Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem