Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Belgia – lepsze ceny gruszek

„Możemy wreszcie przekazać dobre wieści o sytuacji na belgijskim rynku gruszek. W końcu jesteśmy na poziomie cen, na który czekaliśmy od miesięcy. Jeśli nadal wierzysz, ostatecznie wszystko dobrze się układa ”- mówi Tony Derwael z firmy Bel’Export.

„Belgijski dom aukcyjny wykonał swoją pracę. W czasach niedoboru najlepszym rozwiązaniem są aukcje. Ceny gruszek klasy 1 są o 0,15 euro wyższe niż normalnie za ich wielkość. Oznacza to, że ludzie płacą 0,70 do 0,80 euro więcej za dobre rozmiary. To są dobre ceny”.

„Te dość wysokie ceny są wynikiem dobrego popytu z krajów na wschód od Belgii. Wschodnia Europa jest dobrze reprezentowana na rynku. Istnieje jednak również zadowalający popyt ze strony Niemiec. Widzimy, że Europa Południowa również zaczyna wchodzić na rynek.”

strona firmy:

www.belexport.com

„Ale obawiam się, że podczas Fruit Logistica dostaniemy niewielki spadek aktywności na rynku gruszek. Wielu kupców pojedzie do Berlinie na te targi. Oczywiście wtedy sprzedaż jest mniejsza. Musimy być rozsądni. W tym czasie musimy oferować mniej gruszek”, mówi Tony.

Handlowcy mają również tylko pozytywne uwagi na temat jakości gruszek. „Ich jakość jest zdecydowanie lepsza niż w ubiegłym roku. Musimy po prostu przyznać, że w ubiegłym sezonie zebraliśmy gruszki zbyt późno. W tym roku przechowują się znacznie lepiej. Są jednak problemy z szorstkimi skórkami. Ten problem oznacza, że ​​mamy wiele gruszek klasy 2. Ta klasa stanowi do 30 procent wolumenu.”

„Na szczęście gruszki klasy 2 również sprzedają się dobrze w tym roku. Nabywcy z Europy Wschodniej muszą po prostu płacić za nie dobre ceny. Myślę jednak, że musimy sprzedać część naszych zapasów na miejscu, w Belgii. W ten sposób będziemy mogli wykorzystać dobrą sytuację rynkową”, podsumowuje Tony.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE