Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ponowny wzrost cen jabłek na LRH „Elizówka”

2010-04-12 00:00

W mijającym tygodniu na lubelskiej „Elizówce” ceny większości odmian znów nieznacznie wzrosły. Wciąż na rynku w Lublinie obserwuje się nie malejący, bogaty asortyment odmian.
Ponownie na Lubelskim Rynku Hurtowym wzrosła średnia cena jabłek odmiany Boskoop, za które trzeba obecnie zapłacić od 1,60 do 2,00 zł/kg. Wysoką cenę osiągają także jabłka Empire oraz Golden Delicious, które kosztują 1,87 zł/kg. Wzrosła także nieznacznie cena jabłek Gala, które w zeszłym tygodniu kosztowały 1,60 zł/kg, a obecnie ich cena uzyskała pułap 1,67 zł/kg.

Odmiany takie jak Rubin, Szampion i Gloster zdrożały do poziomu od 1,60 do 1,67 zł/kg. Wzrosła o ponad 10% nawet cena jabłek odmiany Idared, za którego trzeba zapłacić od 1,00 do 1,60 zł/kg.
Najniższą cenę obecnie na LRH w Lublinie osiągają jabłka odmiany Lobo. Cena za tą odmianę oscyluje w granicach od 0,80 do 1,67 zł/kg. Ceny pozostałych odmian na LRH w Lublinie są bardzo zróżnicowane i wahają się w przedziale od 1,20 do 1,67 zł/kg w zależności od kalibru i sposobu przechowywania. Znaczny wzrost cen spowodowany jest coraz częstszą sprzedażą przez producentów jabłek lepszej jakości z kontrolowanej atmosfery.

Źródło: fresh-market.pl (KZ)


Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem