Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Skupy handlują przemysłem

2010-09-08 00:00
Jak dotąd firmy zajmujące się handlem owocami w większości skupują przemysł. Zainteresowani są zarówno jabłkami, jak i śliwkami przemysłowymi. Jabłek na eksport jak na razie jest niewiele. Śliwki deserowe po ostatnich deszczach też się niemalże skończyły, więc firmom nie pozostaje nic innego jak handel przemysłem. Tegoroczny sezon niekorzystnie wpływa także na ich portfele. Wysokie ceny skupu, brak wystarczającej ilości towaru, mierna jakość owoców – to wszystko przekłada się na bardzo małe zyski. A wszystkiemu winna pogoda. A na przemyśle w tym sezonie też ciężko zarobić, gdyż i tego typu owoców jest bardzo mało.

Ceny skupu jabłek przemysłowych z dnia na dzień są coraz wyższe i zaczynają zrównywać się w całym kraju. Wciąż najwyższą kwotę za przemysł otrzymują sadownicy w okolicach Grójca, gdzie cena waha się od 0,45 do 0,47 zł/kg. W rejonie Białej Rawskiej (woj. łódzkie) za jabłka przemysłowe można otrzymać od 0,43 do 0,45 zł/kg. W lubelskim ceny przemysłu są nieco niższe i wahają się od 0,40 do 0,42 zł/kg. Wciąż najtaniej przemysł skupowany jest w okolicach Sandomierza, gdzie za tego typu owoce skupy płacą sadownikom od 0,38 do 0,40 zł/kg.

Zupełnie odmienna sytuacja ma miejsce w przypadku śliwek przemysłowych. W okolicach Sandomierza śliwki przemysłowe skupowane są w najwyższej cenie, od 0,70 do 0,80 zł/kg. Skupy w okolicach Grójca, natomiast, od dłuższego czasu skupują śliwki na przemysł w cenie 0,50 zł/kg.

Źródło: fresh-market.pl (KZ)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl


Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem