Maliny w Tadżykistanie już niedługo będą gotowe do zbioru - rolnicy spodziewają się wysokich cen!
Według ekspertów EastFruit, za 10 dni Tadżykistan rozpocznie zbiory nowego plonu malin z otwartych pól. Zachęceni wysokimi cenami malin w poprzednich sezonach, rolnicy z tego kraju rozszerzyli obszar pod tę uprawę. W 2023 roku również spodziewają się wysokich cen tych jagód, ale czy te plany się zmaterializują?
"Wielu rolników spodziewa się pierwszych partii
.
EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej.
Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.
Zobacz więcej: Maliny