Ukraina pokonuje Polskę i Maroko na rynku mrożonych malin w Kanadzie
Według analityków EastFruit, w 2023 r. Ukraina po raz pierwszy w historii stała się jednym z największych dostawców mrożonych malin na rynek kanadyjski. Ukraina zwiększyła eksport o ponad 50% w porównaniu do 2022 r. i stała się szóstym co do wielkości dostawcą w rankingu największych eksporterów mrożonych malin na rynek kanadyjski. Tylko Chile, Serbia, USA, Meksyk i Chiny zdołały

EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej.
Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.
Zobacz więcej: Maliny