ALDI zwiększa zakupy u krajowych dostawców o ponad 10%.
ALDI potwierdza swoje zaangażowanie w krajowych dostawców i w 2022 roku zwiększyło zakup produktów pochodzenia krajowego o ponad 10%. Konkretnie w produktach świeżych (owoce, warzywa, mięso i ryby) od krajowych dostawców zakupiono ponad 123 000 ton produktów, czyli o ponad 5% więcej niż w 2021 roku.
Obecnie ALDI posiada w swojej ofercie
.
Magazyn "Fruit Today" to doskonałe źródło informacji dla branży produktów świeżych. Jego misją jest łączenie producentów owoców z Europy południowej z europejskimi kanałami importu i dystrybucji. Artykuły zawierają informacje dotyczące całego łańcucha wartości handlu owocami i warzywami oraz firm działających w tej branży.
Roczny nakład magazynu to 5,000 egzemplarzy rozprowadzanych w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Francji, Europie Wschodniej, Chile i Peru. Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem bezpośredniej subskrypcji i bezpłatnie na głównych europejskich targach.
Założona przez dziennikarkę Carmen Cabra ponad 10 lat temu, magazyn jest ceniony za niezależność informacyjną i dobre praktyki dziennikarskie.