Brytyjscy producenci owoców i kwiatów zagrożeni nowymi kontrolami granicznymi w związku z Brexitem
Narodowy Związek Rolników (NFU) w Wielkiej Brytanii wyraził zaniepokojenie potencjalnym zagrożeniem egzystencjalnym dla krajowych producentów owoców i kwiatów z powodu nowych kontroli granicznych po Brexicie. Kontrole te, których wprowadzenie zaplanowano na kwiecień, mogą spowodować znaczne opóźnienia i uszkodzenia prawie wszystkich młodych roślin importowanych do Wielkiej Brytanii.
Martin Emmett, przewodniczący NFU ds. ogrodnictwa i
Sadownictwa.

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.
FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.
Zobacz więcej: Ogólne informacje z rynku owoców