O ile wzrósł import egipskich pomarańczy do Hiszpanii i UE w ubiegłym sezonie?
W kampanii 2022/23 produkcja pomarańczy w Hiszpanii spadła o 20,9%, do 2,96 mln ton, zgodnie z danymi Ministerstwa Rolnictwa (MAPA) z okresu od września 2022 r. do kwietnia 2023 r.. Spadek ten miał wpływ na wolumeny eksportowane na rynki międzynarodowe, które spadły o 15,4% w porównaniu z tym samym okresem kampanii 2021/22 i o 17,7% w porównaniu ze średnią z lat 2022/23.

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.
FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.
Zobacz więcej: Pomarańcze