Egipt pobił rekord eksportu owoców i warzyw do Niemiec
Egipt osiągnął rekordowy eksport świeżych, mrożonych i suszonych warzyw i owoców do Niemiec w 2023 r., według EastFruit. Niemieccy importerzy kupili ponad 190 tysięcy ton egipskich produktów, co stanowiło 25% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.
Egipski eksport na rynek niemiecki składał się głównie z pięciu produktów - ziemniaków, mrożonych truskawek, winogron,

EastFruit to platforma analityczna, która pomaga w rozwoju biznesu owocowo-warzywnego. Głównym celem tej platformy jest zwiększenie dochodów producentów poprzez bardziej efektywne produkcję, przechowywanie, przetwarzanie i marketing owoców i warzyw. EastFruit jest centrum wiedzy i doświadczenia dla wszystkich uczestników rynku owocowo-warzywnego w Europie Wschodniej, Kaukazie i Europie Środkowej.
Portal jest skierowany do producentów owoców i warzyw, małych i średnich rolników, producentów soków owocowych i warzywnych, przetwórstwa owocowo-warzywnego, eksporterów, importerów, sieci supermarketów, dostawców sadzonek, nasion, technologii i sprzętu oraz stowarzyszeń i związków producentów owoców i warzyw, struktur państwowych i dostawców usług i produktów dla sektora rolniczego. W skrócie dla wszystkich uczestników biznesu owocowo-warzywnego.
Zobacz więcej: Truskawki