Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Mało truskawek na Podlasiu

2007-05-31 00:00
Na podlaskich bazarach i w sklepach warzywnych od kilku dni dostępne są gruntowe truskawki. Ich ceny zmieniają się z dnia na dzień i wiele wskazuje na to, że niebawem wzrosną.

Wprawdzie w tym rejonie mrozy nie poczyniły ogromnych szkód, ale w skali krajowej zbiory truskawek są niskie. Owoce m.in. z podlaskiego trafią do konsumentów i firm przetwórczych z całego kraju. Stąd wysoki poziom cen.

Wójt gminy Korycin (uchodzącej za truskawkowe zagłębie) mówi, że jeśli pogoda dopisze to truskawki z Korycina trafią na rynek już za dwa tygodnie.

“Szczęśliwie, chłody nie spowodowały dotkliwych ubytków na naszych polach. Kiedy były mrozy, nasze truskawki dopiero zaczynały kwitnąć” - wyjaśnia.

Na bazarze przy ul. Jurowieckiej dominują na razie truskawki sprowadzone z południa Polski. Niestety deszcze, które pojawiły się w niektórych rejonach kraju wpływają niekorzystnie na jakość tych owoców oraz stwarzają zagrożenie wystąpienia chorób grzybowych.Źródło: fresh-market.pl, za “Gazeta Wyborcza”, “Wrota Podlasia”


Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem