Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

W tym roku Polagrę odwiedzi 50 tys. osób

2011-09-12 05:59
Źródło: portalspozywczy.pl/PAP

Zdaniem ministra, targi żywności mają służyć promowaniu wysokiej jakości produktów spożywczych. - Zależy nam na tym, by ciągle przekonywać konsumentów, że produkcja zdrowej i smacznej żywności jest w Polsce wypełniana na 100 procent. Tej prezentacji i promocji, jak również przedstawieniu warunków wytwarzania i dystrybucji żywności służą obecne targi - powiedział minister.

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Międzynarodowe Polagra Food, na które przybył Sawicki - to jedna z najważniejszych tego typu imprez w Europie. Składa się ona z 6 bloków tematycznych. Podczas trwania imprezy można obejrzeć najlepsze okazy zwierząt, zaprezentowane zostaną maszyny i technologie przetwarzania żywności, opakowania dla przemysłu spożywczego, będą pokazy gastronomiczne, jak też nowe produkty i żywność regionalna. W targach bierze udział 1,2 tys. wystawców z 30 krajów.
 

Do najważniejszych wydarzeń można zaliczyć 25 Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która jest przeglądem dorobku hodowców bydła, koni, trzody, owiec, kóz, królików, szynszyli i innych zwierząt.

Targom żywności towarzyszą też dodatkowe imprezy. W niedzielę odbędzie się konferencja dotycząca polsko-rosyjskiej wymiany handlowej. Przewidziane jest również Forum Dystrybucji, na którym odbędzie się dyskusja nt. dostawy produktów szybko psujących się. Na warsztatach Foods Design pokazane zostanie projektowanie wyrobów spożywczych i opakowań. Zaplanowany jest ponadto Kongres Cukrowy z udziałem największych europejskich koncernów cukrowniczych.

Tegoroczne targi Polagra odbywają się w roku jubileuszowym 90-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MPT) . Na otwarcie targów przybył prezydent RP Bronisław Komorowski, obecny jest także komisarz Dacian Ciolos oraz ministrowie rolnictwa z sześciu państw.

Tak liczna delegacja zagranicznych gości jest związana z zaplanowanym na poniedziałek i wtorek we Wrocławiu posiedzeniem nieformalnej rady unijnych ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa. Jak powiedział Sawicki tematem tego posiedzenia będzie tzw. zielona księga, czyli dyskusja na temat polityki promocyjnej europejskich produktów rolno-spożywczych w UE jak na rynkach zewnętrznych - podaje PAP.

Słowa kluczowe: Polagra Food 2011
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem