Polacy wysłali do brytyjskich sklepów żywność za 0,5 mld funtów
Mimo powrotu do kraju wielu Polaków, na Wyspach nadal świetnie sprzedaje się polska żywność. Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS w zeszłym roku wartość importu polskich produktów spożywczych i napojów przekroczyła prawie pół miliarda funtów i było to o 27 proc. więcej niż w 2007 r.
W ubiegłym roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii chętnie kupowali polskie mięso, na które wydali 158 mln funtów, czyli o 22 mln więcej niż rok wcześniej. Należy wspomnieć, że na same wędliny i kiełbasy wydali 12 mln funtów.
Świetnie sprzedawały się polskie warzywa, na które brytyjscy konsumenci wydali 121 mln funtów, rok wcześniej było to jedynie 96 mln. - Polskie owoce i warzywa cieszą się dobrą opinią wśród konsumentów w Wielkiej Brytanii, którzy uważają je za produkty niemal ekologiczne, nawet bez odpowiednich certyfikatów - wyjaśnia Michał Dembiński, dyrektor ds. strategii i rozwoju Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej.
Przeczytaj więcej na ten temat w portaluspozywczym.pl
Źródło: www.portalspozywczy.pl
Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl