Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Przystosowanie rolnictwa do zmian klimatycznych

2009-07-27 00:00

Ministrowie rolnictwa krajów członkowskich UE podjęli dyskusję nt. dostosowania rolnictwa do zmian klimatycznych. To jeden z priorytetów szwedzkiej prezydencji w Unii, która rozpoczęła się od 1 lipca br. - można przeczytać w Wiadomościach Rolniczych Polska

Szefowie resortów dostrzegają konieczność podjęcie działań w obszarach gospodarki wodnej, odporności na ekstremalne warunki pogodowe, w tym susze i powodzie oraz nowe choroby roślin oraz zwierząt, które mogą pojawić się na skutek wzrostu temperatur. Wiele państw zwróciło uwagę na konieczność rozwoju hodowli roślin, w kierunku powstania nowych odmian przystosowanych do suszy oraz powodzi.

Działania ministrów są odpowiedzią na tzw. „Białą Księgę”, dokument KE z 1 kwietnia br. pt. „Adaptacja do zmian klimatu”, w którym Komisja wezwała do dyskusji i podjęcia kroków w celu przystosowania rolnictwa do zmian klimatycznych. Prognozy zakładają, że znaczące zmiany klimatyczne, które będą zauważalne po 2050 roku, powinny wpłynąć na podjęcie długoterminowych działań w celu ochrony przed negatywnymi skutkami dla produkcji rolnej.

Przeczytaj więcej na ten temat w Wiadomościach Rolniczych Polska

Źródło: www.wrp.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl


Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem