Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Więcej pieniędzy dla młodych rolników.Wnioski znów przyjmowane

2010-08-23 00:00
Są chętni, są pieniądze. Minister rolnictwa dwukrotnie zwiększył limit środków na premie dla młodych rolników. Wnioski ponownie są przyjmowane w całym kraju.- informuje Dorota Florczyk z Redakcji Rolnej TVP.pl  

Wsparcie dla młodych rolników bije znów rekordy popularności. Przez trzy dni po dotacje zgłosiło się więcej chętnych niż przez ostatnie dwa lata. W niektórych województwach pieniędzy zabrakło już pierwszego dnia.

Marek Sawicki - minister rolnictwa - "To daje szansę na szybką modernizację polskiego rolnictwa na większe otwarcie na innowacyjność na nowoczesność i to mnie osobiście cieszy."

Dlatego podjecie decyzji o zwiększeniu środków nie było wcale trudne.

200 milionów euro wystarczy dla 10 tysięcy rolników.

Tomasz Kołodziej - prezes ARiMR - "Po tej decyzji pana ministra wycofałem informację o tym, że będziemy zamykać nabory w niektórych województwach."

Wnioski są przyjmowane w całym kraju. Kandydaci na młodych rolników będą mogli zgłaszać się do Agencji Restrukturyzacji do wyczerpania puli środków dla poszczególnych województw. Najmniej pieniędzy jest jeszcze do wykorzystania w województwie kujawsko-pomorskim. W pozostałych nie ma obaw, aby ich szybko zabrakło.

Źródło: ww6.tvp.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.plDodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem