Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1586 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ananasy – egzotyka na polską kieszeń

  |   Źródło:
Na Kostaryce w chwili obecnej trwa pełnia sezonu ananasowego.

Jest to największy producent tych owoców na naszym globie. Kostarykańskie ananasy eksportowane są na cały świat. Wiele z nich trafia na rynek europejski, także do Polski.

Trwający sezon obserwuje się w sieciach handlowych i na targowiskach. Nie ma praktycznie sklepu czy stoiska, na którym w ofercie nie byłyby dostępne owoce tego gatunku i to w bardzo przystępnych cenach. Dawno minęły czasy, kiedy szczytem marzeń polskiego konsumenta były ananasy w puszce. Teraz ananasy w sezonie to owoc jak każdy inny, mimo że tak naprawdę pochodzi z bardzo egzotycznego miejsca.

Ceny ananasów w sieciach handlowych są zróżnicowane i wahają się od około 6,00 do 10,00 zł za sztukę w zależności od kalibru. Niektóre sieci sprzedają ananasy na kilogramy w cenie 4,00 – 5,00 zł/kg co jednak w przeliczeniu na sztukę daje bardzo podobne wartości co sprzedaż jednostkowa.

Na stoiskach targowiskowych ananasy są zdecydowanie droższe. Wynika to z zakupu owoców przez handlarzy w małym hurcie zsumowanego z marżą własną, co finalnie daje dużo wyższą cenę w porównaniu do bezpośredniego odbiorcy jakim są sieci handlowe. A w chwili obecnej w małym hurcie ceny ananasów wahają się od 38,00 do 45,00 zł za owoce w kalibrze 5 i 6.

Podobne
Kostaryka: ananasy przetrwały deszcze
2012-02-09 12:58
Kostaryka: ananasy przetrwały deszcze
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na koniec 2012 roku, prognozy pozostają dobre dla upraw na Kostaryce.
czytaj więcej
Kostaryka: Największym producentem ananasów na świecie
2012-02-06 15:48
Kostaryka: Największym producentem ananasów na świecie
Kostaryka pozostaje światowym liderem w produkcji ananasów, a tym samym jest największym eksporterem tych owoców na cały świat, między innymi do krajów Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.