Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Arbuzy - wysoka podaż i stabilne ceny

  |   Źródło:
Handel arbuzami trwa w najlepsze. Już od pewnego czasu mamy na rynku pełnię sezonu, a ceny? Jakie dziś obowiązują ceny tych owoców?

Już na początku lipca sezon dotarł do swojej pełni. Podaż owoców osiągnęła maksimum a ceny minimum. Na rynku od kilku tygodni dostępne są w sprzedaży nie tylko owoce z Południa Europy, ale także Rumuni czy Węgry „dopinając” tegoroczną ofertę i wygląda na to że tak już zostanie, co najmniej do sierpnia.

Podaż owoców się ustabilizowała, podobnie jest z cenami, które od pewnego czasu praktycznie się nie zmieniają. Niekiedy notowane są tylko niewielkie korekty w dół. Dziś arbuzy z Grecji czy Hiszpanii można kupić w handlu małohurtowym już od 1,10 zł za kilogram do 1,40 zł za kilogram, włoskie owoce są nieco droższe – do 1,60 zł za kilogram, a w przypadku arbuzów z Węgier czy Rumunii ceny rozpoczynają się od 1,00 groszy za kilogram. Arbuzy w dużym hurcie m. in. z Rumunii można obecnie kupić już od 0,75 zł za kilogram. Hiszpańskie arbuzy w dużym hurcie można kupić w granicach 0,95 – 1,05 zł za kilogram.

W przypadku sieci handlowych, ceny arbuzów w większości marketów spadły do poziomu około 1,00 – 1,50 zł za kilogram, a w momencie czasowych promocji na ten asortyment, arbuzy można kupić w cenie sporo poniżej złotówki za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.