Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2125 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Banany tańsze nawet o ponad 30 procent

  |   Źródło:
W upały był popyt na soczyste arbuzy i winogrona, a nie na banany, tym bardziej, że były rekordowo drogie. Ceny bananów zaczęły jednak spadać.

„Przez kilkanaście lat sprzedawaliśmy banany, sprowadzone przez pośrednika z Brazylii. Od 2018 roku mamy je jednak od dystrybutora, który transportuje je z Ekwadoru. On oferuje tańsze owoce niż poprzedni, tyle, że z innego kraju. W tym roku u nas ceny bananów są dosyć wysokie. Rok temu jesienią sprzedawaliśmy je hurtowo nawet po niespełna 3 złote za kilogram, to była nasza najniższa cena. Teraz, na przełomie lata i jesieni, oferujemy je po 4 zł, a to i tak nie jest najwyższa cena na rynku” - zapewnia właściciel hurtowni.

Pod koniec sierpnia oraz na początku września maksymalne ceny bananów w hurcie osiągały 6 zł/kg. „Teraz banany potaniały, bo w wakacje nie było dużego zainteresowania na nie. W upały, które nam towarzyszyły przez prawie 3 tygodnie pod koniec lata, rynek kupuje soczyste owoce, jak arbuzy i winogrona, a nie banany. Poza tym wysoka cena bananów nie zachęcała do ich zakupu, a tę wysoką cenę narzucili producenci, którym koronawirus utrudnił handel międzynarodowy. Skoro popyta na banany spadł, to nastąpiła reakcja. Ceny zaczynają spadać. U nas wspomniane 4 złote za kilo to cena, jaka utrzymuje się od ponad tygodnia. Gdy skończy się sezon owoców krajowych, czyli jabłek, gruszek i śliwek, zacznie się znowu sezon na banany. Pewnie w listopadzie, może nawet w październiku, jeszcze potanieją”.

Obecnie na rynkach hurtowych ceny bananów wahają się od 3,3 zł (rynek Elizówka) do 5 zł (rynek Wrocław) za kilogram.

Słowa kluczowe: banany

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.