Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1648 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Brzoskwinie i nektarynki coraz droższe

  |   Źródło:
Sezon na brzoskwinie i nektarynki importowane z Hiszpanii coraz większymi krokami zbliża się do końca. Podaż owoców spada, za to ceny sukcesywnie rosną. Jakie obowiązują obecnie?

Jeszcze kilka tygodni i hiszpańskie brzoskwinie i nektarynki definitywnie znikną z polskiego rynku. Widać to wyraźnie po ofercie tych owoców w sklepach. Gdzieniegdzie w ogóle nie ma już tych owoców w ofercie, a w sieciach handlowych pozostały dosłownie „ostatki”. A jak donoszą importerzy, w tym roku sezon brzoskwiniowy może zakończyć się w pierwszej połowie listopada, tak więc pozostały jeszcze około trzy tygodnie handlu tymi owocami, z tendencją do zanikania z rynku.

A jak obecnie przedstawiają się ceny owoców pestkowych z Hiszpanii? W ostatnich tygodniach wzrost cen osiągnął kolejne kilka procent na kilogramie i dziś tradycyjne brzoskwinie w ofercie luzem można kupić w małym hurcie, od bezpośrednich importerów w cenie od 40,00 do maksymalnie 55,00 zł za 10 kg karton (od 4,00 do maksymalnie 5,50 zł za kg brutto w zależności od kalibru owoców).  Ceny nektarynek w ofercie luzem są sporo wyższe i wahają się od 45,00 do nawet 62,00 zł za kilogram (4,50 – 6,20 zł/kg). Brzoskwinie i nektarynki w koszyczkach w drobniejszym kalibrze oferowane są w cenie od 3,70 do 4,50 za 1000 g koszyczek.

Brzoskwinie płaskoowocowe Paraguayo popularnie zwane UFO praktycznie zniknęły już z polskiego rynku. W handlu są bardzo rzadko już spotykane, a ceny w chwili obecnej wahają się w granicach 35,00 – 45,00 złotych za 5 kg karton (7,00 – 9,00 zł/kg brutto) w zależności od jakości owoców

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.